Menu
Katalog
Novinky
09.01.2024
Nové dotace na fotovoltaiku v Modernizačním fondu vyhlášeny
Státní fond životního prostředí zveřejnil podmínky nových dotaci na fotovoltaiku pro firmy a veřejný sektor.

27.12.2023
Úspěšný nový rok 2024!
Pevné zdraví a vše nejlepší do nového roku 2024 přejeme všem našich zákazníkům, zaměstnancům a spolupracovníkům.

03.09.2023
Zájem o fotovoltaiku dál roste
Jak ukazují čerstvá data z programu Nová zelená úsporám zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje v prvním pololetí roku 2023 dál rostl.

>>> archiv novinek
Naši partneři
Sanyo
Kyocera
SMA
Fronius
Kostal
Suntech
Solar-Log
S-Energy
Nex Power
Statistiky

Postup stavby

Dále uvedený postup platí pro realizaci fotovoltaické elektrárny na střeše rodinného domu, provozovny a menší i větších firem. V případě větších systémů nad 100kWp je celý postup o něco složitější.

 

Postup stavby solární elektrárny


Prvním krokem je návrh optimálního výkonu solární elektrárny vzhledem ke spotřebě elektrické energie v dané odběrném místě. Tento návrh Vám rádi bezplatně připravíme. Prosím vyplňte náš poptávkový formulář popř. nám pošlete údaje o vaší roční spotřebě elektrické energie spolu s adresou objektu, kde má být solární elektrárna instalována.

 

Současně je nezbytné posoudit vaši střechu z hlediska velikosti vhodné plochy pro instalaci solárních panelů. Základní představu o velikosti a orientaci střech vzhledem k jihu je možné získat pomocí serverů Mapy.cz nebo Googlemaps.com, ale pro přesnější posouzení je nezbytné poslat fotku střechy s uvedením rozměrů popř. náčrtek střechy pokud jsou na střeše překážky pro instalaci panelů ( střešní okna, vikýře, komíny, apod.).

 

Nástroj pro orientační návrh rozmístění panelů na střeše můžete nalézt na stránce Návrh onlineNěkolik typizovaných elektrárech vhodných pro instalaci na rodinných domech s různou spotřebou v nalezne v sekci Solární elektrárny do 4kW nebo Hybridní elektrárny do 4kW

 

Po základním návrhu výkonu fotovoltaické elektrárny vzhledem ke spotřebě a ploše vhodné střechy připravíme orientační cenovou nabídku. Dále, již v této fázi je možné požádat o dotaci z Nové zelené úsporám, kterou pro naše zákazníky zajišťujeme.

 

Dále je nezbytné požádat Vaši distribuční společnost ( PRE, ČEZ, EON) o připojení solární popř. hybridní elektrárny k síti. Příslušné žádosti s přílohami za vás rádi vyřídíme.

 

Před vlastní realizací je vhodné požádat stavební úřad o vyjádření. Pokud se jedná o instalaci na střeše rodinného domu nebo provozovny stavební povolení nepotřebujete. Ani v případě instalace na větším objektu většina stavebních úřadů stavební povolení nevyžaduje.

 

 

Realizace stavby solární elektrárny

 

Máme-li kladné vyjádření od distributora můžeme se pustit do realizace. Samotná instalace elektrárny na běžném rodinném domku by neměla trvat déle než 2 dny.

 

Pokud se rozhodnete pro dodávku stavebnice můžete se spolehnout na naši plnou podporu během vlastní realizace. Po zaslání poptávky obdržíte kontaktní informace na našeho technického specialistu, které je připraven zodpovědět Vaše otázky a navrhnout optimální řešení.

 

Posledním krokem je uzavření smlouvy o připojení výrobny s distribuční společností. Při instalaci na klíč veškerou nezbytnou administrativu vyřizujeme.