Menu
Katalog
Novinky
03.09.2023
Zájem o fotovoltaiku dál roste
Jak ukazují čerstvá data z programu Nová zelená úsporám zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje v prvním pololetí roku 2023 dál rostl.

27.01.2023
Od 24. ledna 2023 je výstavba fotovoltaiky snazší
Novela energetického zákona, takzvaný Lex OZE 1, vyšla v pondělí 23. ledna ve sbírce a od úterý 24. ledna je účinná.

03.07.2022
Čísla ukazují další zvýšení zájmu o fotovoltaiku na RD
Raketový nárůst zájmu o fotovoltaické elektrárny na rodinných domech se v druhém čtvrtletí ještě zvýšil.

>>> archiv novinek
Naši partneři
Sanyo
Kyocera
SMA
Fronius
Kostal
Suntech
Solar-Log
S-Energy
Nex Power
Statistiky

Třífázové hybridní střídače Solax X3-hybrid dostupné na českém trhu

17.05.2018

Po několika měsících odkladů jeden z největších výrobců hybridních střídačů na světě firma Solaxpower uvedla na evropský trh třífázové hybridní střídače s AC výkonem 5kW, 6kW, 8kW a 10kW. Tyto střídače díky své vysoké účinnosti, plné výbavě zahrnující i možnost ostrovního provozu a několika unikátním vlastnostem patří mezi nejočekávanější novinky letošního roku.

 

Firma Solaxpower patří již několik let mezi celosvětově nejúspěšnější výrobce hybridních střídačů. Řada třífázových hybridních střídačů Solax X3-hybrid dosahuje maximální účinnost 97,8% a díky pasivnímu chlazení je jejich provoz naprosto bezhlučný.

 

V současnosti se jedná o jeden z mála třífázových hybridních střídačů, které podporují asymetrickou dodávku výkonu do jednotlivých fázi podle skutečné spotřeby na těchto fázích. Prakticky to znamená, že střídače Solax X3-hybrid dokáží skutečně pokrýt spotřebu až ze 100% i v odběrných místech, kde je většina spotřebičů jednofázových, jako např. u rodinných domů.

 

Střídače mají také integrovanou EPS jednotku ( Emergency power supply), která umožňuje přejít odběrnému místu do ostrovního provozu při výpadku napájení z distribuční sítě. Tímto lze zachovat provoz důležitých spotřebičů i po dobu blackoutu. Střídače mají také široký rozsah vstupního DC napětí a umožňují připojení moderních vysokonapětových lithiových baterií. Střídače jsou také registrovány v programu Nová zelená úsporám.

 


Solax X3-hybrid

 

 Solax X3-hybrid