Menu
Katalog
Novinky
09.01.2024
Nové dotace na fotovoltaiku v Modernizačním fondu vyhlášeny
Státní fond životního prostředí zveřejnil podmínky nových dotaci na fotovoltaiku pro firmy a veřejný sektor.

27.12.2023
Úspěšný nový rok 2024!
Pevné zdraví a vše nejlepší do nového roku 2024 přejeme všem našich zákazníkům, zaměstnancům a spolupracovníkům.

03.09.2023
Zájem o fotovoltaiku dál roste
Jak ukazují čerstvá data z programu Nová zelená úsporám zájem domácností o dotace na obnovitelné zdroje v prvním pololetí roku 2023 dál rostl.

>>> archiv novinek
Naši partneři
Sanyo
Kyocera
SMA
Fronius
Kostal
Suntech
Solar-Log
S-Energy
Nex Power
Statistiky

Certifikace hybridních střídačů RCT power pro český trh dokončena.

30.01.2019

Německá firma RCT Power je jedním z mála výrobců, kteří vyrábí nejen hybridní střídače, ale i vlastní lithiové baterie. Oba klíčové komponenty hybridního systému jsou proto ideálně vzájemně sladěny a dosahují maximální možné účinnosti při využití vyrobené solární elektřiny.

 

Velkou výhodou těchto prémiových střídačů je také naprosto bezhlučný provoz. Díky vysoké účinnosti a optimálně řešenému odvodu zbytkového tepla nepotřebují žádné ventilátory. Mohou tak být instalovány také v zádveří, na chodbě nebo jiných prostorách RD, které nejsou vždy akusticky odděleny od zbytku domu.

 

Ke střídačům jsou dodávány lithiové baterie RCT Power battery ve formě jednotlivých modulů s kapacitou 1,92kWh. Celková kapacita baterie je tedy škálovatelná od 3,84kWh až po 11,52kWh. Střídače také podporují asymetrickou dodávku výkonu  do jednotlivých fázi podle skutečné spotřeby na těchto fázích. Prakticky to znamená, že střídače dokáží skutečně pokrýt spotřebu až na 100% i v odběrných místech, kde je většina spotřebičů jednofázových, tedy typicky v domácnostech.

 

Samozřejmostí je možnost ostrovního provozu při výpadku napájení z distribuční sítě. Tímto zachovat provoz důležitých spotřebičů i po dobu blackoutu. Střídače jsou registrovány v programu Nová zelená úsporám.

RCT Power in interier