Menu
Katalog
Novinky
03.07.2022
Omezení oblastí pro realizace
Vzhledem k nedostatku některých komponentů jsme nuceni omezit oblasti pro realizace fotovoltaických elektráren

23.12.2021
Klidné vánoční svátky a úspěšný nový rok 2022
Klidné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a vše nejlepší do nového roku 2022 přejeme všem našich zákazníkům, zaměstnancům a spolupracovníkům.

30.05.2021
Solární panely IBC Solar MonoSol 370W a 375W
Německá firma IBC Monosol doplňuje svůj sortiment o panely IBC Monosol 370W a IBC Monosol 375W

>>> archiv novinek
Naši partneři
Sanyo
Kyocera
SMA
Fronius
Kostal
Suntech
Solar-Log
S-Energy
Nex Power
Statistiky

Certifikace hybridních střídačů RCT power pro český trh dokončena.

30.01.2019

Německá firma RCT Power je jedním z mála výrobců, kteří vyrábí nejen hybridní střídače, ale i vlastní lithiové baterie. Oba klíčové komponenty hybridního systému jsou proto ideálně vzájemně sladěny a dosahují maximální možné účinnosti při využití vyrobené solární elektřiny.

 

Velkou výhodou těchto prémiových střídačů je také naprosto bezhlučný provoz. Díky vysoké účinnosti a optimálně řešenému odvodu zbytkového tepla nepotřebují žádné ventilátory. Mohou tak být instalovány také v zádveří, na chodbě nebo jiných prostorách RD, které nejsou vždy akusticky odděleny od zbytku domu.

 

Ke střídačům jsou dodávány lithiové baterie RCT Power battery ve formě jednotlivých modulů s kapacitou 1,92kWh. Celková kapacita baterie je tedy škálovatelná od 3,84kWh až po 11,52kWh. Střídače také podporují asymetrickou dodávku výkonu  do jednotlivých fázi podle skutečné spotřeby na těchto fázích. Prakticky to znamená, že střídače dokáží skutečně pokrýt spotřebu až na 100% i v odběrných místech, kde je většina spotřebičů jednofázových, tedy typicky v domácnostech.

 

Samozřejmostí je možnost ostrovního provozu při výpadku napájení z distribuční sítě. Tímto zachovat provoz důležitých spotřebičů i po dobu blackoutu. Střídače jsou registrovány v programu Nová zelená úsporám.

RCT Power in interier